ورود  
 

سايت واحد پاسخ به سؤالات

با توجه به محوريت وظيفه ي پاسخگويي به سؤالات شرعي در واحد پاسخ به سؤالات و تجربه ي سال‏هاي فعاليت اين واحد از يک سو؛ و نيز رشد گستره و کاربري روزافزون دنياي IT و فضاي مجازي در بين افراد جامعه از سوي ديگر، نياز به راه‏اندازي يک سايت براي واحد احساس شد. همچنين، درخواست‏هاي مکرر افراد مختلف با موقعيت‏هاي جغرافيايي متفاوت، درباره ي امکان دسترسي اينترنتي به جزوات واحد و نيز امکان برقراري ارتباط اينترنتي با کارشناسان و اساتيد پاسخگويي واحد، مسئولين واحد را بر آن داشت که اقدام به راه اندازي يک سايت با امکانات مناسب نمايند. مخاطبان سايت واحد پاسخ به سؤالات، پرسشگران عام، فرهيختگان، دانشجويان، طلاب و اساتيد علوم ديني، مبلغين و اساتيد پاسخگويي مراکز مختلف مي‌‏باشند.

شماتيک صفحه ي اصلي سايت واحد پاسخ به سؤالات مشابه شکل 1 مي‏باشد. همانگونه که مشاهده مي‏کنيد، قسمت‏هاي اصلي سايت عبارتند از: آيکن‏هاي مختلف، کادر درختواره، کادر مطلب روز و جستجو. در اين بخش، عملکرد مورد انتظار و امکانات هر يک از قسمت‏هاي سايت را به تفصيل شرح می دهیم.

 

 

شکل 1. صفحه اصلي سايت

کادر درختواره

اين کادر، يک کادر قابل پيمايش بوده و هرگاه کاربر روي هر يک از آيکن‏هاي محتوايي (آيکن‏هاي سمت راست صفحه اصلي سايت)، شامل آيکن‏هاي فقه، اعتقادي، علوم قرآني، تربيتي و اخلاقي، تاريخ و سيره، شناخت متون اسلامي کليک نمايد، درختواره­ي مربوط به آن آيکن در کادر درختواره نمايش داده مي‏‌شود. در حالت پيش فرض و در زمان باز شدن سايت، درختواره ي مربوط به آيکن فقه که به اختصار، درختواره‌‏ي فقه ناميده مي‌‏شود، در کادر درختواره نمايش داده مي‌‏شود. شماتيک مفهوم درختواره در شکل 2 قابل مشاهده است.


شکل 2. درختواره فقهي-صفحه اصلي سايت

کادر مطلب روز

از اين کادر جهت درج عکس‏ها و مطالب مناسبتي، جالب توجه براي کاربر، با اهميت و ساير مطالب متنوع استفاده مي‌‏شود. عکس‏هاي کادر مطلب روز، به طور اتوماتيک و گردشي، هر يک به مدت چند ثانيه نمايش داده مي‌‏شوند. کاربر نيز مي‌‏تواند به صورت دستي و از طريق گزينه‌هايي که در اختيار دارد، بين عکس‏ها جابجا شود. اين عکس‏ها و مطالب، هر چند وقت يکبار توسط مدير سايت به روز رساني شده و تغيير مي‏‌کنند.

هنگامي که يک عکس در کادر مطلب روز نمايش داده مي‌‏شود، متني کوتاه در ارتباط با عکس نيز در قسمت پايين کادر و زير عکس، قرار مي‏‌گيرد. کاربر مي‏‌تواند با کليک روي عکس، به صفحه­‌ي ديگري منتقل شود که در آن، متن مربوطه به صورت کامل نمايش داده مي‏‌شود.

کلیپ اداره‌ی پاسخ به سؤالات:

     
  ================================================================